Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co prozadí den v týdnu vašeho narození

PONDĚLÍ   vládne Měsíc

Pondělí je den plný změn a shonu. Stejně jako lidé, kteří se v tento den narodili. Měsíc symbolizuje princip ženskosti. Navzdory citlivé a láskyplné povaze dokážou být pondělní lidé náladoví, podléhají iluzím, smutkům a jednají pod vlivem emocí. Jsou ctižádostiví, dávají si vysoké cíle, ale občas se nedokážou bránit nátlakům z okolí a udělají i něco, co nechtějí. Pondělní lidé mají velkou fantazii. Jsou starostliví, citliví, chápaví, zajímají se o druhé a přirozeně tíhnou k silným rodinným vazbám. Své uplatnění v životě často nacházejí ve zdravotnictví nebo školství.

ÚTERÝ   řídí Mars

Úterní zrozenci jsou silné osobnosti s přímou a výbušnou povahou. Dlouho nikde nepostojí a musí být neustále v pohybu. Co ztrácejí na své trpělivosti, získávají na šarmu a odhodlanosti. Mars je planeta boha války a také síly a svobodnomyslnosti. Proto se úterní lidé nebojí slovních soubojů a hádek, které někdy doslova vyhledávají a užívají si je. Jestliže si ale chtějí uchovat zdraví, musí najít rovnováhu mezi touhou vyhrávat a vysílením z boje. Pokud se jim to nepodaří, trpí bolestmi hlavy a nespavoostí. Rádi také spoléhají sami na sebe.

STŘEDĚ panuje Merkur

Středa je pod vlivem planety Merkur, který je spojován s inteligencí a znalostmi. Ovlivňuje schopnost skvěle se vyjadřovat a využívat mozkovou kapacitu. Středeční lidé myslí daleko dopředu a pokaždé mají svou teorii, proč se něco stalo, a hned mají řešení. Jsou mimořádně vnímaví, chytří, mluví i myslí rychle a jsou to vyrovnané, klidné osobnosti. Bývají ozdobou každé společnosti, do všeho nového se vrhají s nadšením, a proto se s nimi nikdy nenudíte. Kromě četby knih milují dobrodružství, rádi cestují  a ve svých oborech bývají úspěšní obchodníci.

ČTVRTKU  šéfuje Jupiter

Lidé narození ve čtvrtek jsou okouzlující osobnosti, které přitahují pozornost a obdiv širokého okolí. Jupiter má zásadní vliv na kariéru, proto jsou čtvrteční lidé rození vůdci, kteří mají potřebu ke všemu se vyjadřovat. Jsou upřímní, přátelští a mají pochopení pro druhé. Díky svému charismatu bývají i zdatnými manipulátory a trpí přehnanou potřebou kontrolovat a ovládat vše, co se kolem nich děje. Negativním rysem zrozenců Jupitera je zbytečné plýtvání a pýcha. Přesto jsou velcí snílci toužící často po nemožném. Věří ve vyšší moc a stále dokáží nad něčím žasnout.

PÁTKU  dominuje Venuše

Konec pracovního týdne přináší pohodu, klid a krásu. Planeta Venuše dostala jméno po bohyni lásky, takže páteční zrozenci bývají milí a krásní. Nenechte se zmást jejich vlídnou a láskyplnou povahou. I přes zasněný pohled jsou páteční lidé cílevědomí a vře v nich vášeň pro cokoliv, co si usmyslí. Stále kolem sebe musí mít společnost dalších lidí. Jsou inteligentní, pokorní, ale také marniví, ješitní a nepořádní. Velice často jsou osloveni múzou, nejčastěji tou hudební. Skvěle se uplatňují v oblasti umění, diplomacie a také v kosmetických či kadeřnických službách.

SOBOTU  ovládá Saturn

Sobotní lidé jsou hloubaví, mají rádi přesnost a preciznost a umí tvrdě pracovat na své kariéře. Však je taky Saturn planeta usilovné práce a disciplíny. Na své zrozence ale často mívá i temný vliv. Sobotní lidé jsou proto melancholičtí, propadají úzkosti a špatně snáší změny. Jsou důslední, trpěliví a dokážou čekat na správný okamžik. Dokážou být skvělými týmovými hráči a co slíbí, to dotáhnou do konce. Ze vztahů neutíkají, ale vždy udělají vše, aby problém vyřešili. Nemívají snadný život a přirozeně tíhnou k zaměstnání v oblasti vědy, filozofie a psychologie.

NEDĚLE  patří Slunci

Děti neděle se narodily na šťastné planetě. Tak jako Slunce vládne naší sluneční soustavě, tak i jeho zrozenci vynikají nad druhými. Mají v sobě energii, která září na všechny strany. Jsou obdařeni mimořádnou štědrostí, optimismem a chutí užívat si života. Dokážou kolem sebe šířit radost, čímž přitahují ostatní. Každé ráno se probouzí s elánem, kterého mají na rozdávání. Klidný rodinný život ale od nich spíš nečekejte. Největší riziko nedělních lidí je v tom, že zapomínají zvolnit tempo a odpočívat. Bývají zanícenými workoholiky.